• Vyhodnotenie zberu liečivých rastlín

•

Počas mesiacov máj a jún naši žiaci nezaháľali a pustili sa do zberu liečivých rastlín. Spolu nazbierali 4 kg liečivých rastlín.Do zberu sa zapojilo 12 žiakov, za čo im patrí veľká pochvala.  Medzi najaktívnejších zberačov patrili na 1. mieste Erik Chudý, ktorý nazbieral 2161g, 2. miesto Michal Chudý 974g, 3. miesto Dominika Škultétyová 416g. Víťazom srdečne gratulujeme a pridávame pekné odmeny.

• Milí rodičia,

pozývame Vás na zápis do 1. ročníka ZŠ, ktorý sa bude konať 10.04. 2019 (v stredu) od 15,00 - 17,00 hod. Keďže na zápis prichádza dieťa len s jedným rodičom, je potrebné predložiť súhlas so zápisom aj druhého zákonného zástupcu. Súhlas môže byť vo forme priloženého tlačiva. Prihlášku múžete vyplniť aj elektronicky.

dohoda_rodicov.docx​​​​​​​​​​​​​​ Tešíme sa na Vás

• Odklad školskej dochádzky

• Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roku veku nedosiahlo školskú spôsobilosť, riaditeľ školy rozhodne / § 19 ods. 4 zákona 245/2008 Z.z. / o odklade začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky dieťaťa o jeden školský rok alebo o zaradení dieťaťa do nultého ročníka základnej školy, a to vždy na žiadosť zákonného zástupcu. Súčasťou žiadosti zákonného zástupcu je odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a odporučenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Riaditeľ školy môže rozhodnúť o odklade začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky dieťaťa alebo o jeho zaradení do nultého ročníka aj na návrh materskej školy, ktorú dieťa navštevuje, a na základe predchádzajúceho odporučenia zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, a to vždy s informovaným súhlasom zákonného zástupcu. Zákonný zástupca má právo rozhodnúť o tom, či dieťa s odloženou školskou dochádzkou bude navštevovať materskú školu alebo nultý ročník.

ziadost-o-odklad-povinnej-skolskej-dochadzky.doc

• Zber liečivých bylín

• Opäť sa zapájame do zberu liečivých bylín. Tentokrát budeme zbierať kvet hlohu bez lístkov, kvet prvosienky jarnej, kvet rumančeka pravého a kvet bazy čiernej. Zber bude prebiehať do 15.6. 2019. Žiaci prinášajú do školy usušené byliny.Päť najlepších zberačov bude odmenených vecnými cenami.

• Vyhodnotenie zberu šípok a pomarančovej kôry

• Počas prvého polroku sme zberali šípky a pomarančovú kôru. Poradie odmenených žiakov:

Šípky                                                                   Pomarančová kôra

Jozef Šamaj    3,144 kg                                       Istenák Patrik             5,5 kg

Chudý Michal  2,112 kg                                       Blašková Nela            3,47 kg

Chudý Erik       2 kg                                             Tomana Martin            1,275 kg

Víťazi budú odmenení vecnými cenami. Všetkým blahoželáme. Najúspešnejšou triedou je 2. trieda.

• NOC S ANDERSENOM

• Milí  rodičia,

opäť je tu Noc v škole s Andersenom 22.3.2019 plná hier, súťaží a čítania pre Vaše dieťa. Ak si chcete urobiť peknú chvíľku sami pre seba, máte možnosť. Začíname o 16,30 hod. koncertom, ktorý si pre nás pripravili návštevníci hudobného krúžku. Na koncert pozývame aj rodičov

• CHRÁNIŤ VODU = ZNAMENÁ CHRÁNIŤ ŽIVOT

• Vážení rodičia, dňa 22.3. 2019 sa naši žiaci zúčastnia projektového vyučovania vo vlastivednom múzeu v Považskej Bystrici ku dňu vody s názvom CHRÁNIŤ VODU = ZNAMENÁ CHRÁNIŤ ŽIVOT. Súčasťou projektového vyučovania budú pokusy s vodou, pozorovanie vodných živočíchov a beseda. Projektové vyučovanie bude v trvaní 2 hodín. Do PB odchádzame o 7,15 hod. a spňť do školy žiaci prichádzajú o 11,30 hod.

• Účelové cvičenie zimné

• Vážení rodičia, vzhľadom na poveternostné podmienky sme sa rozhodli zorganizovať dňa 11.01. 2019 zimné účelové cvičenie v prírode. Poprosíme aby ste deti vhodne obliekli ( oteplováky, nepremokavé zimné topánky, šály, rukavice, čiapky), vybavili termoskou s čajom a výdatnou desiatou. Aby si zimnú prírodu a hry čo najviac užili, deti si zoberú lopáre, sánky. Žiaci prídu do školy na 7,30 končíme 11,05 h.

Tešíme sa na nádherne strávený čas v krásnej zasneženej prírode.

Mgr. Tesková Jarmila

• Vianočná besiedka

• Do galérie Vianočná besiedka boli pridané fotografie.

So starým rokom sme sa dôstojne rozlúčili, ďakujeme za to, že bol taký dobrý ako bol. Do toho Nového roka vykročíme správnou nohou, s úsmevom na tvári a srdiečkom plným dobra. Všetkým želáme, aby ten prichádzajúci rok bol ešte lepší a krajší ako ten, s ktorým sme sa my v škole dnes rozlúčili.

• Vianoce sa blížia!

• Už sa všetci tešíme na Ježiška! A aby sme si urobili vianočnú náladu, vyberieme sa 3. a 4.decembra 2018 do Považského osvetového strediska na vianočné tvorivé dielne spojené s ukážkou vianočných zvykov a tradícií v našom regióne. Už sa nám zbiehajú slinky na čerstvé oplátky a vianočné pupáky s makom :)