• Krásne Vianoce

• Prikladám ešte sľúbený recept na punč.

Na 10 porcií - 2 l punču

1l vody ( uvariť silný čierny čaj cca 2 sáčky čaju)

1 l 100% pomaranč džús

1/2 ks pomaranč

1 ks mandarínka

1 ks jabl´čko

20 g hrozienka

1 ks Škorica celá

1ks  badián

2 ks klinčeky

0,1 kg Cukru

• Vianočné posedenie s punčom

• Po roku k nám opäť dorazili Vianoce a je na čase rozlúčiť sa so starým rokom. K vianočným sviatkom Vám prajeme:

- VEĽKÉ OČI, aby ste videli každodenné zázraky,

- VEĽKÉ UŠI, aby ste vedeli načúvať druhým,

- VEĽKÉ NOSY, aby ste vyňuchali tie správne príležitosti,

- VEĽKÉ BRUCHÁ, aby sa do nich zmestili všetky dobroty,

- VEĽKÉ NOHY, aby ste pobehali všetky krásne miesta,

- VEĽKÉ RUKY, aby ste nimi podržali tých, ktorí to budú na svete potrebovať

a VEĽKÉ SRDCIA, aby sa do nich vošli všetci, ktorých ľúbite!

Krásne Vianoce a Šťastný Nový rok!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné posedenie s punčom.

• Divadlo zo šuflíka - Zlatá rybka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadlo zo šuflíka - Zlatá rybka.

Najkrajšia tradičná rozprávka o tom, že chamtivosť sa nevypláca.

Dej pôvodnej rozprávky sa odohráva v Rusku, no herci ho prispôsobili  slovenskému prostrediu. Deti sa presunú do histórie, do obdobia našich prastarých či praprastarých mám, keď sa nite priadli na kolovrátku, bielizeň sa prala v korýtku a mlieko bolo priamo od kravičky :-) Rozprávka je obohatená o interaktivitu či autorskú hudbu s pesničkami.

Divadlo sme si pozreli vďaka daru organizátorov Zóny bez peňazí, za čo im veľmi pekne ĎAKUJEME!

• Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc

• V kalendári je 13. december sviatkom sv. Lucie. Tento magický dátum v minulosti sprevádzali rôzne tradície a obyčaje. Je opradený viacerými legendami, ktoré dnes už možno ani nepoznáme. Jedným z najznámejších zvykov bolo chodenie Lucií. Zahalené v bielych plachtách chodili po chalupách a ich úlohou bolo vyháňať z gazdovských domov a dvorov strašidlá, zlých duchov, temné sily, choroby a trápenia. Ani na nás v škole Lucie nezabudli. Každý jeden kút poriadne vymietli a odohnali z našich tried všetko zlé. Ďakujeme Lucie!

Pozrite si nový album Lucie.

• Mikuláš, Mikuláš, čo v tom vreci máš?

• Na dnešný deň sa tešili všetky deti. Niektorí s radosťou, iní so strachom v očiach, očakávali príchod Mikuláša. Ten si pre nich pripravil sladkú odmenu, avšak museli mu niečo zaspievať alebo zarecitovať. Prváci ho odmenili krásnou pesničkou. V druhej triede deti recitovali, spievali, dokonca Ajko zahral aj na gitare. V tretej triede boli deti trochu sklamané. Pani učiteľka totiž prezradila Mikulášovi, že neposlúchajú, a tak odmenu dostali len 4 najlepší žiaci. (Po dvoch hodinách, čo ich pani učiteľka trochu podusila, dostali odmenu aj oni. Sme zvedaví, koľko im to poslúchanie vydrží?) :)

Pozrite si náš nový album Mikuláš.

• Parkovanie pred školou

• Milí rodičia,

boli sme upozornení  Dopravným inšpektorátom v Považskej Bystrici, že sa hromadia sťažnosti na ranné zápchy pri našej škole a tým sa zvyšuje riziko vzniku dopravnej nehody. Chceme Vás pekne poprosiť, aby ste na vyloženie detí využívali parkovisko pri zdravotnom stredisku. Toto parkovisko je veľké, môžete dieťa previesť cez prechod na druhú stranu a dieťa sa spodnou cestou dostane bezpečne do školy.

Ďakujeme za pochopenie