• Bezpečnosť a práva detí

Starať sa o bezpečnosť detí je zodpovednosťou každého. Organizácie, ktoré s deťmi a mladými ľuďmi pracujú, by mali vo svojej práci zohľadňovať túto zodpovednosť a mať vytvorené mechanizmy, ktoré jej v tom pomôžu.

Naša škola rešpektuje Dohovor OSN o právach dieťaťa ako ucelený dokument, ktorý tvorí základný rámec pre ochranu a možnosť participácie všetkých detí a mladých ľudí. Všetky deti , ktoré navštevujú našu školu a zúčastňujú sa na aktivitách nami organizovaných, majú právo, aby:

• ich zdravie, bezpečnosť, blaho a najlepší záujem boli prvoradé,
            • bol chránený a podporený ich vývin a tým umožnený rozvoj a naplnenie ich potenciálu,
            • boli rešpektovaní a pochopení v rámci svojho kultúrneho, národnostného a náboženského pozadia,
            • boli vypočutí a ich názor bol plne braný do úvahy,
            • sa stali aktívnymi účastníkmi pri rozhodnutiach, ktoré sa ich priamo týkajú (vrátane ochrany detí a mladých ľudí).

Politika ochrany detí a mladých ľudí je súbor pravidiel a  postupov pre ZŠ, jej pracovníkov, dobrovoľníkov, spolupracovníkov, partnerov, ktoré je potrebné nasledovať, aby sa vytvorilo bezpečné prostredie pre deti . Je to nástroj, ktorý chráni tak deti, ako aj tých, ktorí s nimi pracujú a venujú sa im.  Definuje, čo je potrebné urobiť a zabezpečiť, aby boli deti  v bezpečí. Sumarizuje postupy správania sa a reagovania na podnety tak, že všetci pracovníci školy sledujú rovnaký proces, správajú sa konzistentne a v najlepšom záujme dieťaťa.

Linka detskej dôvery

Duševné zdravie