• ONA bez nás PREŽIJE, no MY bez nej NIE!

Našej Zemi sme vďační za veľa, preto, keď je príležitosť, vždy jej radi pomôžeme! 22. apríla slávi svoj veľký deň a my sme si ho pripomenuli myšlienkou i pričinením. Odľahčili sme ju od odpadkov a taktiež sme si pripomenuli, čo jej najviac ubližuje a naopak, čím by sme jej mohli pomôcť. Výsledkom našej usilovnosti boli nielen vrecia plné odpadkov, (ktoré spolu vážili až 35 kg), ale aj planéta zdobiaca školské okno, obklopená papierovými srdiečkami a pomyselne aj tými našimi, detskými ❤️

• Noc v škole s Andersenom

• „Biely papier potlačený abecedou, obrázky,

tisíc očiek na ne hľadí, sú v nich veľké otázky.
              Do izby sa vkráda hosť,
              čo miesto kvetov nesie sen - pán Andersen.“

Presne týmito slovami piesne sme začali Noc v škole v sprievode pána Andersena a jeho svetoznámych rozprávok. Pripomenuli sme si jeho nezastupiteľné miesto vo svete rozprávok, niektoré z nich sme si aj prečítali. Spojili sme sily a vo dvojiciach sme si overili vedomosti pri hľadaní pokladu, rozlúštení tajničky či v pracovných listoch s hádankami. Obratnosť, šikovnosť a zábava nechýbala pri súťažiach či tanečných kreáciach.  Po výbornej večeri nás čakala nočná skúška odvahy a keďže medaily za skúšku odvahy boli všetky rozdané, môžeme smelo povedať, že sú v našej škole len statoční a odvážni žiaci!