• Milí rodičia,

a je to tu! Potešme spolu na Vianoce neznámeho seniora v domove dôchodcov a naplňme nielen KRABICE OD TOPÁNOK darčekmi, ale hlavne naše a ich srdcia LÁSKOU.

Ako na to?

Stačí pripraviť krabicu podľa pokynov na stránke koľko lásky a odovzdať v našej škole.

Krabice zbierame od 23.11.2022 do 5.12.2022 vrátane!

Ďakujeme všetkým dobrosrdečným ľudom, ktorí sa plánujú tento rok zapojiť a pomôžu nám tak urobiť tento svet trochu lepším. Aj vďaka Vám môžeme potešili seniorov  odkázaných na pomoc iným!

Kolektív ZŠ Prečín

• Riaditeľské voľno

Riaditeľka školy  týmto oznamuje, že v zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) udeľuje na deň 18.11.2022 (piatok) z organizačných a prevádzkových dôvodov  riaditeľské voľno . Riadne vyučovanie bude pokračovať v pondelok 21.11.2022.

• Zatoč s odpadom!

• Okolo odpadu sa točí a závisí aj náš život. Každý Slovák vyprodukuje v priemere 446 kg komunálneho odpadu za rok a toto číslo stále rastie!

Aj preto sme sa od septembra 2022 stali súčasťou kampane Zatoč s odpadom a spolu so žiakmi zisťujeme ako môžeme s odpadom zatočiť aj MY. Každý mesiac nás čaká nová výzva, ktorú absolvujú všetci žiaci od najmladších po najstarších.

V septembri sme sa dozvedeli, čo je lufa a vyskúšali si jej využitie. Október patril výzve Jedlé plytvanie, kde si deti vyskúšali, že aj nie príliš vábne ovocie s vizuálnymi nedostatkami chutí rovnako výborne ako to vizuálne dokonalé, preto ho netreba vyhadzovať. November patrí najmä našim štvrtákom, ktorí boli na exkurzii v Školskej jedálni MŠ Prečín a získali informácie o tom, kam „mizne“ všetko nedojedené jedlo, ktoré hádžu na obede do odpadového vedra. Pani kuchárky im ochotne vysvetlili a ukázali, ako sa potravinový odpad ďalej spracováva. Získané informácie spracujú a odprezentujú mladším žiakom, takže si vyskúšajú aj vzájomné rovesnícke vzdelávanie. V decembri nás čaká zase výzva č. 4 – Darčeky s hodnotou. Každý ďalší mesiac sme pripravení výzvu splniť, pretože chceme „Zatočiť s odpadom“!