• Opatrenie - Koronavírus

• V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 sme prijali nové opatrenia a zákazy. Na základe uvedených prijatých opatrení riaditeľka školy vydáva usmernenie k šíreniu koronavírusu pre školu a školské zariadenie, zamestnancova žiakov v tomto znení:

RUŠIA SA:

1. s okamžitou platnosťou všetky zájazdy, exkurzie a spoločné mimoškolské žiakov,

2. dôrazne ťiadame rodičov, aby zvážili vycestovanie do krajín, kde sa koronavírus objavil - hlavne do Talianska.

Škola nemá možnosť vylúčiť z vyučovania v rámci povinnej školskej dochádzky žiakov, ktorí neprejavujú príznaky ochorenia len z dôvodu, že boli na pobyte v oblastiach postihnutých výskytom koronavírusu, je potrebné riadiť sa pokynmi hlavného hygienika, regionálneho úradu verejného zdravotníctva resp. Úradu verejného zdravotníctva. DÔRAZNE apelujema na rodičov, pokiaľ sa ich deti vrátili z oblastí, kde sa koronavírus objavil, aby sami zvážili ich 14-dňovú domácu izoláciu. V tomto prípade DÔRAZNE apelujeme na zodpovednosť rodičov voči ostatným deťom. Naďalej platí, že v prípade, ak sa žiaci, učitelia, zamestnanci škôl a školských zariadení a taktiež zamestnanci rezortu školstva vrátili z oblastí, kde sa potvrdil výskyt koronavírusu, musia takéto osoby v najbližších 14 dňoch od návratu kontrolovať svoj zdravotný stav.

Naďalej trvale až do odvolania platia a musia sa dodržiavať nižšie uvedené odporúčania:

1. v prípade, že sa u ktorejkoľvek osoby, ktorá sa nachádzala v oblastiach, kde sa vírus vyskytol, objavia počas 14 dní od návratu symptómy spojené s ochorením spôsobeným koronavírusom, a to najmä zvýšená teplota, kašeľ, bolesti v hrdle, táto osoba musí ostať doma, nechodiť priamo k lekárovi, kontaktovať lekára telefonicky, popísať mu symptómy a riadiť sa jeho príkazmi,

2. v prípade, že lekár na základe popísaných symptómov rozhodne, že daná osoba musí byť hospitalizovaná, pošle lekár pre danú osobu špeciálnu sanitku. Každopádne nesmie takáto osoba chodiť sama na pohotovosť alebo na infekčné oddelenie,

3. v prípade, že symptómy nebudú ťažké, môže obvodný lekár rozhodnúť, že osoba ostane v domácej karanténe,

4. dodržiavať všeobecné preventívne ochranné opatrenia:

- pravidelne si umývať ruky mydlom a vodou po dobu najmenej 20 sekúnd alebo použiť dezinfekčný prostriedok na báze alkoholu,

- nedotýkať sa očí, nosa a úst neumytými rukami,

- pri kašľaní zakryť ústa a nos jednorazovou vreckovkou a následne ju zahodiť do koša,

- vyvarovať sa úzkeho kontaktu s ľuďmi, ktorí majú príznaky infekcie dýchacích ciest a ktorí majú najmenej jeden z nasledujúcich príznakov: horúčka, kašeľ, bolesť hrdla a dýchavičnosť.

Call centrá:

· Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky – 0917 222 682

· Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici - 0918 659 580

· Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave – 0917 426 075

· Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Nitre – 0948 495 915

· Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave - 0905 903 053

· Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne – 0911 763 203

· Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Košiciach – 0918 389 841

· Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove – 0911 908 823

· Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Žiline – 0905 342 812

• Technika hrou

• Pokusom a omylom

Od Nadácie Volkswagen Slovakia sme získali  pomôcky a finančný príspevok na realizáciu projektu Technika hrou od základných  škôl. Cieľom projektu ,,Technika hrou od základných škôl“ je vytvorenie metodického rámca ako aj jedinečného súboru technických pomôcok zameraných na techniku, resp. prírodné javy. Našim cieľom bolo učiť deti myslieť technicky. Hodiny prírodovedy sa zmenili na na miesto,kde sa robili pokusy, žiaci si lámali hlavy aby zistili, ako niektoré veci fungujú. Učivo sa pre nich stalo jednoduchším, pretože sami skúmali pomocou jednoduchých experimentov magnetizmus, elektrinu, ako pracujú jednoduché stroje. Bola to pre nich zábava a veľa srandy. Počas práce boli pozorní,kládli otázky, samostatne riešili jednoduché úlohy. Bolo zaujímavé pozorovať ich experimenty pri ktorých si rozvíjali schopnosť objektívne premýšľať a argumentovať. Už pred vstupom do projektu sme na školu zakúpili pomôcky na praktické vyučovanie magnetizmu, jednoduchých strojov a na mechanické prevody. Počas práce sa nám veľmi osvedčili, nakoľko mohlo pracovať viac skupín a žiakov na danej úlohe. So skúmaním javov a využívaním poskytnutých i zakúpených pomôcok budeme pokračovať aj v ďalšom šk. roku.

• Organizácia prvého školského týždňa - zmena!

• Vzhľadom na predpoveď počasia sa vymieňa praktická a teoretická časť didaktických hier.

Do prírody ideme vo štvrtok (športovo sa obliecť, doniesť tekutiny, desiatu, niečo na opekanie).

V piatok sme v škole.

• Predpísané zošity

• Zošity pre jednotlivé ročníky

Vážení rodičia!

Vaše dieťa potrebuje do 4.ročníka nasledovné zošity:

644 –na ANJ slovník (1x)

523  SJL (5x), PDA (1x), VLA (1x), ANJ (1x)

524 – MAT (2x)

5110 – GEO (1x)

Notový zošit – HUV (1x) – môže byť z predchádzajúceho ročníka.

Výkresy A4 – 40x

Trojuholníkové pravítko, kružidlo, lepidlo.

Uvedené počty sú potrebné na začiatku školského roka. Vzhľadom na to, že spotreba zošitov je individuálna, chýbajúce zošity zakúpite počas roka podľa potreby.

Vážení rodičia!

Vaše dieťa potrebuje do 3.ročníka nasledovné zošity:

644 –na ANJ slovník (1x)

523  SJL (5x), PDA (1x), VLA (1x), ANJ (1x)

PVL (1x), MAT (2x)

Notový zošit – HUV (1x) – môže byť z predchádzajúceho ročníka

Pravítko, lepidlo.

Vážení rodičia!

Vaše dieťa potrebuje do 2.ročníka nasledovné zošity:

513  MAT (2x)

512 – SJL (5x), PVO (1x), ANJ (1x)

Notový zošit – HUV (1x)