• Školské aktivity staré

• Elá hop

•  Keď počujete slovo mlieko, čo sa vám vybaví? Biela tekutina, nepopísateľnej chuti. Ale nie je to taká ledajaká tekutina. Je veľmi dôležitá. Prečo? Nielenže dodáva všetko potrebné našim kostiam, ale vyrábajú sa z nej samé dobroty - maslo, jogurty, syry, tvaroh, bryndza...... Určite by ste si vedeli na niektorom z výrobkov pochutnať. Mňam-mňam. A prečo vám tu píšem tieto všetkým známe podrobnosti o mlieku? Pretože v kalendárnom roku 2009 sa rozbehol propagačný a informačný program na podporu spotreby mlieka a mliečnych výrobkov s hlavnou myšlienkou "Objav mlieko." Bol adresovaný deťom v materských školách, základných školách, v centrách voľného času, v nemocniciach a ďalších zariadeniach.
            Jednou z aktivít tohoto programu bolo aj predstavenie divadla PIKI Elá a Hop RozKrávka, v ktorom sa vďaka mlieku obrátilo všetko zlé na dobré. My sme sa rozhodli pozvať ku nám do školy túto dobre známu dvojicu z televíznej obrazovky, aby sme naše deti pritiahli takouto zábavnou formou k mliečku a aby si aj oni mohli naživo pozrieť a vypočuť hercov, ktorých ináč môžu vidieť iba v televízii.
            A prišiel deň D. Deti sa už od rána netrpezlivo spytovali, kedy už prídu, kedy ich uvidia. Nechceli tomu uveriť, že niekto taký známy príde aj ku nám, do našej malej školy, ďaleko od Bratislavy. Na hodinách sa nevedeli ani poriadne sústrediť. Konečne prišli. Hurááá. Rozložili sa vo veľkej triede, obliekli do svojich úžasných, téme primeraných kostímov  a začali. Táto dvojica je fantastická tým, že vie dokonale oživiť svoje postavy, stiahnuť diváka k spolupráci a udržať si jeho pozornosť striedaním činností /hovorené slovo, spev, hra na hudobné nástroje,/ a kulís počas hry a úžasnou prácou s hlasom.Inak tomu nebolo ani u nás. Predstavenie bolo plné piesní, krásnych zvieracích postavičiek, ktoré vďaka Ele a Hopovi ožili a stali sa reálnymi. Deti uverili všetkému, čo povedali kravičky,kozliatka a prasiatka.
            Po skončení predstavenia dostali všetci plyšové kravičky aby nezabudli, že mlieko je naozaj veľmi zdravé a pre nás dôležité, ako sme sa to dozvedeli v hre RozKrávka. Samozrejme sme Elu a Hopa nemohli len tak pustiť. Nasledovala veľká autogramiáda a fotografovanie. Každý chcel mať pamiatku na toto krásne a príjemné stretnutie.
                                                                                        Ďakujeme Ela a Hop

Mgr. Miroslava Gaššová