• 3,2,1 Čľup

• Projekt 3,2,1…ČĽUP úzko nadväzuje na projekt z 1. ročníka (šk.r. 2003/04) s názvom  “Zatvorme nudu na 5 zámkov.” P. učiteľka pracuje so žiakmi počas celého šk. roka pomocou metód tvorivej dramatiky za pomoci vždy iných 5 rodičov. Pre výborné výsledky, vyplývajúce z priamej účasti rodičov na vyučovaní v 1. ročníku, sa v tomto smere bude pokračovať i naďalej. Vyučovaním sprevádza moreplavec ČĽUPO ( bábka, zhotovená žiakmi), ktorý prijateľnou formou podá deťom množstvo informácií o remeslách, materiáloch, zvieratkách, rastlinách… Bude pozývať hostí na vyuč. hodiny ( napr. téma ZDRAVIE- lekár).

Pozitívnu klímu v triede umocňuje “morská” atmosféra- trieda je rozdelená na viaceré ostrovy ( napr. ostrov poznania) so všetkým, čo k tomu patrí: kormidlo, loď ( tú predstavujú žiaci v laviciach), morská sieť na hojdanie, atď.