• Zdravá škola

•

Naša základná škola v Prečíne je od roku 2000 zaradená do sústavy škôl podporujúcich zdravie. Každý rok poriada pre svojich žiakov množstvo športových aktivít zameraných na zdravú výživu a besied, pre ich zdravý fyzický a psychický vývoj.

Aj v tomto školskom roku 2009/2010 prebieha  na našej škole projekt, ktorého garantom sa stal Regionálny úrad národného zdravia v Považskej Bystrici. Prvá etapa projektu prebehla v októbri.

Formou interaktívneho vzdelávania sa uskutočnili edukačné bloky pre žiakov súvisiace s rozvojom zdravých trendov v oblasti pohybovej výchovy a dentálnej hygieny. Cieľom tohto projektu bolo na základe realizovaných aktivít vzbudiť záujem o vlastné zdravie, zvýšenie zdravotného povedomia, zvýšenie pohybovej aktivity populácie, vytvorenie správnych návykov v oblasti výživy a dentálnej hygieny.

Beseda s políciou

Pravidelne každý rok do našej školy zavítajú príslušníci polície, aby žiakom porozprávali o svojej práci. Tak tomu bolo aj v novembri, keď k nám prišla príslušníčka polície nadpr. Ďureková a besedovala so žiakmi o kriminalite detí a o drogách. Žiakom pomocou obrázkov a rozprávok chcela priblížit akých trestných činov sa dopúšťajú ľudia ,ktorí podľahnú opojeniu drogou.

Zároveň im porozprávala ako sa majú zachovať pri rozhovore s neznámymi ľuďmi, ktorí by ich na niečo nahovárali. Žiakov beseda veľmi zaujala, o čom svedčilo aj množstvo otázok, ktoré musela pani policajtka zodpovedať. Taktiež ich potešilo,keď im prisľúbila, že ešte medzi nich zavíta.