• SUPERTRIEDA

• Tretiaci  zo ZŠ Prečín sa zapojili v školskom roku 2008/2009 do celoslovenskej  súťaže Supertrieda. ktorej témou bolo " Zahrajme sa na rozprávku." Vyhlasovateľom projektu je Ministerstvo školstva SR.

Deti spolu s pedagógmi Mgr. Bielikovou A Mgr. Kardošovou vymysleli, naštudovali, zrealizovali a prezentovali v divadle v Martine umelecký program, plný dramatických zvratov, hudby, piesní vlastnej tvorby  a  moderného tanca.

Išlo o dlhodobú tvorivú prácu detí celej triedy, kde sa každý mohol realizovať. Každý dostal právo prezentovať svoje umelecké schopnosti, hudobné, výtvarné, telesné, či zo slovenského jazyka.

Hlavnou postavou v divadelnom predstavení bola supermoderná mačka Čiči, ktorá neposlúchla pani učiteľku a napriek jej vysvetleniu, prečo sú drogy zlé, si ich od ježibabiek-hip hop babiek predsa zobrala. Nad zomierajúcou mačičkou ostatné deti plakali, ukázali zásady prvej pomoci, spevom  a netradičnými hudobnými nástrojmi vyjadrovali myšlienku, odkaz pre všetkých ľudí.  A to, aj keď podľa niekoho drogy na chvíľu účinkujú na organizmus dobre, musia si v prvom rade uvedomiť, aké negatívne, ba až tragické následky môžu byť po ich použití. V realite totiž nepríde krásny princ, ktorý zázračným práškom mačku Čiči oživil.

Tretiaci však nemusia byť smutní, že nevyhrali 1. miesto. Ťažko bolo obstáť v konkurencii starších žiakov. Ich víťazstvom je samotný fakt, že reprezentovali školu na súťaži, kde sa hrdo postavili na veľké javisko a zožali za svoj divadelný výkon veľký potlesk. Okrem toho si ZŠ Prečín  odniesla Cenu za hudobné naštudovanie
            Ďakujeme žiakom, rodičom za zanietenosť, s akou pristupovali k práci počas nácviku divadla.

Mgr. Bieliková, Mgr. Kardošová