• Školské aktivity staré

• Noc v škole

• Deň pred Veľkonočnými prázdninami 31.3. 2010 sa žiaci našej školy opäť stretli na netradičnej akcii pod vedením p. riad. Teskovej ,  p. uč. Kardošovej a škola  sa zmenila na strašidelnú. Veselých 25 našich žiakov dorazilo na miesto určenia vyzbrojených spacákmi a základnými potrebami na prežitie  strašidelnej noci v škole. Niektorí žiaci síce prišli s 2 hodinovým predstihom a bez spacáka, ale telefóny pracovali a do otvorenia noci bolo všetko v poriadku.

Deti čakal bohatý strašidelný program- súťaže,  práca vo workshopoch, čítanie z kníh, večera, ako i večerné premietanie rozprávky. Jedným sa však tohtoročná noc škole líšila od tej predchádzajúcej. Okrem bývalých žiačok Veroniky, Aničky, Janky, Eriky, Simonky a žiakov Iva a Nora, ktorí boli súčasťou organizačného tímu /spoločne s Kristianom Teskom/, aj keď našu školu už nenavštevujú, mali naši malí žiaci  aj iných významných hostí. Svojou návštevou, hoci len 10 minútovou nás poctila pani učiteľka Bieliková, ktorá je dlhodobo PN / túto návštevu sme si dlhodobo vynucovali/ a druhou vzácnou návštevou boli už 16 roční bývalí žiaci našej školy, ktorí nás prišli svojou prítomnosťou potešiť, ale aj pomôcť zvládnuť žiakov, ktorí počas noci mohli skoro všetko.

Organizačný tím zložený zo žiakov 6 triedy organizoval súťaže, tínedžeri varili čaj a rozdeľovali večeru, ktorú pripravili pani kuchárky v MŠ a deťom veľmi chutila, niektorí tínedžeri hrali poker, niektorí odpisovali svojim láskam cez net a niektorí pripravovali jamu pre strom snov.

Strom snov je zakrslý javor, na ktorý si deti uviazali stužky so svojimi najväčšími snami a potom sme ho spoločne zasadili na školský dvor. Keďže sa jedná o malých žiakov, hodinu sadenia sme posunuli na 10 hod. namiesto polnoci, lebo sme sa mylne domnievali, že naši žiaci do polnoci odpadnú od únavy. Ale omyl!

Najväčšie prekvapenie deťom prinieslo nočné hľadanie pokladu. Vyzbrojené baterkami sa pomocou indícií z tajných máp /ktoré nám pripravila p. uč. Bieliková/ úspešne v pyžamkách  prebojovali tmavou školou až k pokladu. V bedni s pokladom našli rozprávkovú knižku Mach a Šebestová a veľkú kopu sladkostí. Ešte že tú knižku našli. Pani riaditeľka im z nej čítala ešte o 2 po polnoci s tajnou nádejou, že toto je posledná rozprávka na dobrú noc a naši poslušní žiaci už hádam zaspia. Mohla len tajne dúfať. Pohyby na škole boli zaznamenané ešte aj o 5 hod. nadránom miestneho času.

Myslím, že úlohou školy je nielen vzdelávať, ale  pripraviť deťom aj zážitky, na ktoré nikdy nezabudnú. Týmto ďakujeme aj našim bývalým žiakom, ktorí sa vždy radi vrátia do prečínskej školy a pomôžu, ako to bolo i v tomto prípade, tínedžerom, od ktorých sme dostali aj kvietky ku Dňu učiteľom a príjemne nás prekvapili a veľmi nám pomohli, pani kuchárkam za dobrú večeru a niektorým rodičom za raňajky z bábovkovej formy.

Jarmila Tesková