- Po stopách tradícií obce 2017
- Vianočné tvorivé dielne 2017
- Divadlo Žilina 2017
- Divadlo Janko a Marienka 2017
- Tvoja správna voľba 2017
- Učenie v prírode
- Zdravý životný štýl
- Škola slušnosti
- V 80-ke opäť žiakom
- Ekopyramída 2012
- Noc s Andersenom 2012
- Mikuláš 2011
- Akadémia 2011
- HABAKUKY
- Noc v škole 2011
- Ekojarmok
- Beseda Drogy nie!
- Plavecký výcvik
- Vyzvi srdce k pohybu
- Deň zvierat
- Návšteva dopravného ihriska
- Akadémia 2010
- Burza Orange THE END
- Celoslovenská súťaž v Bojniciach
- Tvorivé dielne z ríše zvierat
- Výchovný koncert -zvyky a hudobné nástroje
- Noc v škole
- Hviezdoslavov Kubín
- Maľovanie morskej triedy
- Karneval
- Žiacka knižnica
- Elá hop
- Magic ilusion - kúzelník Albert
- Hviezdoslavov Kubín
- Nová podstrana
- Hodina s Limborou
Po stopách tradícií obce 2017
Cieľom projektu je pestovanie a rozvíjanie citu ku krásam svojho regiónu, prírody, ľudového umenia a spoznávanie kultúrneho dedičstva našich predkov. Vytvára priestor nielen na spoznávanie , ale aj ochraňovanie kultúrneho dedičstva našich predkov.
Projekt bol vypracovaný pre internú potrebu Základnej školy Prečín 106 nakoľko pociťujeme, že to krásne, ktoré nám zanechali naši predkovia je potrebné udržiavať v našich srdciach. Je teda adresovaný našej mladšej generácii.
Projekt Po stopách tradícií obce implementuje prvky s regionálnym zameraním do primárneho vzdelávania prostredníctvom edukačných aktivít . Prostredníctvom tohto projektu rozvíjame u detí pozitívny vzťah k ľudovým a kultúrnym tradíciám nášho regiónu, utvárame a rozvíjame národné povedomie detí prostredníctvom ľudovej slovesnosti, pretože mnohé jej zložky patria dnes už minulosti. Mnoho z nich využíva vo svojej tvorbe FS Limbora a detský súbor Limboráčik. Práve preto je potrebné s deťmi v škole objaviť ich krásu, pestrosť a význam prostredníctvom zážitkového učenia.
Ľudové tradície Ľudia sa svojím vlastným spôsobom usilovali o pochopenie prírody a zákonov, ktoré v nej vládnu a prostredníctvom sviatkov, obradov a tradícií pomáhať človeku preniknúť do podstaty života a umožniť jeho duši nazrieť za závoj každodenných starostí. Dnes sa pod slovom folklór rozumie tak ľudová kultúra, tradície, zvyky, obyčaje a obrady ako i ľudové umenie čiže spev, tanec, hudba, divadlo, ľudový odev, umelecké a remeselné diela... Všetko to sa jedno cez druhé prelínalo a spoločne tvorilo neodmysliteľnú súčasť ľudského života.
Mikuláš
Lucia
Vianočná besiedka